Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Raritäten ab 150 €
Filter
Close menu
Filter
159 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
159 products
Sold Out
Domaine Séailles 1971 #T1 70cl (02/2025)
155,00 €
Sold Out
Hontambère Rare Armagnac Collection 1982 #F2 70cl (11/2024)
190,00 €
Sold Out
Wu Dram Clan Aurian 1986 #33 70cl (11/2022)
150,00 €
214,29 €/l
Sold Out
The Virtues - Chastity HD Distillery 1983/2026 42yo
1.050,00 €
1.500,00 €/l
Sold Out
Malternative Belgium Armagnac #1 Le Gers Majeu (1976)
199,00 €
284,29 €/l
Sold Out
Authentic Spirits Domaine de Mouréou 1988 70cl
159,00 €
227,14 €/l
Sold Out
L'Encantada Domaine Lous Pibous 1993 #13 50cl (03/2022)
150,00 €
300,00 €/l
Sold Out
The Sins Marie Galante RRL 2012 70cl (05/2025)
550,00 €
785,71 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1972 #91 70cl (09/2024)
150,00 €
Sold Out
Domaine de Danis 1984 #14 70cl (03/2024)
155,00 €
221,43 €/l
Sold Out
L'Encantada Domaine Lous Pibous 1993 #123 50cl (03/2022)
150,00 €
300,00 €/l
Sold Out
The Virtues - Jean-Luc Pasquet Lot 85 - Kindness (11/2025)
265,00 €
378,57 €/l
Sold Out
The Sins Lheraud 1980 Petite Champagne 70cl (01/2025)
495,00 €
707,14 €/l
Sold Out
Domaine de Danis 1978 #T6 70cl (03/2024)
175,00 €
250,00 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1972 #91 70cl (03/2024)
150,00 €
214,29 €/l
Sold Out
Hontambère Rare Armagnac Collection Paradise 1973 #I1 70cl
275,00 €
392,86 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1972 70cl (10/2022)
150,00 €
214,29 €/l
Sold Out
Hontambère Rare Armagnac Collection Paradise 1978 #F11 70cl
245,00 €
350,00 €/l
Sold Out
The Bottle Shop - Armagnac Tourné 1974
155,00 €
221,43 €/l
Sold Out
Maltbarn Aurian 1983 70cl (2023)
190,00 €
271,43 €/l
Sold Out
L'Encantada Domaine Le Frêche 1972 #11 50cl (10/2024)
185,00 €
Previous
1
…
3
4
5
6
7
8
Next
"Close (esc)"