Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
XO, VSOP & Co.
Filter
Close menu
Filter
79 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
79 products
Delord 20ans 70cl
59,00 €
84,29 €/l
Delord 15ans 70cl
55,00 €
78,57 €/l
Delord Napoleon 70cl
32,00 €
45,71 €/l
Delord VSOP 70cl
29,00 €
41,43 €/l
Domaine Tariquet L’Armagnac Cabine 70cl
420,00 €
600,00 €/l
Domaine Tariquet Folle Blanche VS 70cl
39,00 €
55,71 €/l
Domaine Tariquet Baco 20 ans 70cl
69,00 €
98,57 €/l
Domaine Tariquet Ugni Blanc 10 ans 70cl
53,00 €
75,71 €/l
Domaine Tariquet Le Légendaire 70cl
53,00 €
75,71 €/l
Domaine Tariquet VSOP 70cl
30,00 €
42,86 €/l
Maison Gelas 7ans Double Maturation Lynch Bages Blanc 70cl
52,00 €
74,29 €/l
Sold Out
Castarède Napoleon 50cl (10/2022)
73,00 €
146,00 €/l
Sold Out
Château Arton La Réserve 70cl
79,00 €
112,86 €/l
Sold Out
Castarède VS 50cl
26,00 €
52,00 €/l
Sold Out
Castarède VSOP 50cl (02/2022)
39,00 €
Sold Out
Rounagle 20ans 70cl
79,00 €
112,86 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque Hors d'Age #214 70cl (11/2021)
49,00 €
70,00 €/l
Sold Out
Domaine d'Aurensan Le Carré des Fantômes 70cl (03/2024)
70,00 €
100,00 €/l
Sold Out
Castarède Brut de Fut 10ans Folle Blanche #66 70cl
94,00 €
134,29 €/l
Sold Out
Domaine d'Aurensan 30ans Batch #16 70cl (03/2024)
215,00 €
307,14 €/l
Sold Out
Domaine d'Aurensan 20ans Batch #52 70cl (03/2024)
139,00 €
198,57 €/l
Previous
1
2
3
4
Next
"Close (esc)"