Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
XO, VSOP & Co.
Filter
Close menu
Filter
79 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
79 products
Domaine Tariquet Folle Blanche 25 ans 70cl
89,00 €
127,14 €/l
Domaine de Pellehaut 40ans Ugni Blanc 70cl (10/2022)
151,00 €
215,71 €/l
Domaine de Pellehaut 10ans Folle Blanche 70cl (02/2023)
75,00 €
107,14 €/l
Air Mail Long Pond Cask Finish by Château Garreau 70cl (10/2025)
82,00 €
117,14 €/l
Delord Authentique 70cl
82,00 €
117,14 €/l
Delord XO 70cl
40,00 €
57,14 €/l
Domaine Tariquet Folle Blanche 12 ans 70cl
50,00 €
71,43 €/l
Léberon Solera 2001 70cl (02/2024)
75,00 €
107,14 €/l
Maison Gelas 8ans Double Maturation Moscatel 70cl
55,00 €
78,57 €/l
Garreau Cuvée Royale 70cl
55,00 €
78,57 €/l
Garreau Pure Insolence 70cl (11/2025)
64,00 €
91,43 €/l
Delord XO Premium 70cl
90,00 €
128,57 €/l
Domaine Tariquet VS Classique 70cl
29,90 €
42,71 €/l
Tariquet Montreur d’Ours 70cl
115,00 €
164,29 €/l
Maison Gelas 12ans Double Maturation Pouderoux 70cl
60,00 €
85,71 €/l
Domaine de Poutëou 5ans 70cl
45,00 €
64,29 €/l
Domaine de Pellehaut 20ans Folle Blanche 70cl (02/2023)
105,00 €
150,00 €/l
Château Arton La Réserve 150cl (03/2022)
150,00 €
100,00 €/l
Garreau Carole's Selection 70cl (02/2026)
73,00 €
104,29 €/l
Grapediggaz Aurian XO 70cl
63,00 €
Delord 25ans 70cl
65,00 €
92,86 €/l
Previous
1
2
3
4
Next
"Close (esc)"