Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Jahrgänge 1960–1969
Filter
Close menu
Filter
33 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
33 products
Sold Out
The Distillates - Domaine Rounagle 1967 70cl (07/2022)
265,00 €
378,57 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1966 20cl (05/2025)
72,00 €
360,00 €/l
Sold Out
Grape of the Art Lheraud 1967 #15788 70cl (07/2023)
599,00 €
855,71 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1965 20cl (05/2025)
73,00 €
365,00 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1962 20cl (05/2025)
80,00 €
400,00 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1968 20cl (05/2025)
66,00 €
330,00 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1963 20cl (05/2025)
80,00 €
400,00 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1964 20cl (05/2025)
78,00 €
390,00 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1967 20cl (05/2025)
69,00 €
345,00 €/l
Sold Out
Journal des Kirsch Château de Gaube 1963 70cl (2025)
259,90 €
371,29 €/l
Sold Out
Cognac Lheraud 1967 Bons Bois 70cl (06/2025)
635,00 €
Pineau Lheraud 1962 75cl
230,00 €
3.285,71 €/kg
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1961 20cl (05/2025)
141,00 €
705,00 €/l
Sold Out
Rounagle 1962 70cl (04/2024)
285,00 €
407,14 €/l
Sold Out
Cognac Lheraud 1967 Bons Bois 150cl
1.250,00 €
1.785,71 €/l
Sold Out
The Sins Christian Drouin 1964 #F294 (08/2024)
650,00 €
928,57 €/l
Sold Out
Rounagle 1967 70cl (06/2024)
295,00 €
421,43 €/l
Sold Out
Castarède 1962 50cl (10/2022)
299,00 €
598,00 €/l
Sold Out
Castarède 1966 50cl (07/2023)
234,00 €
468,00 €/l
Sold Out
Castarède 1965 50cl (07/2023)
234,00 €
468,00 €/l
Sold Out
Domaine d'Aurensan 1961 #65 50cl (03/2024)
499,00 €
998,00 €/l
1
2
Next
"Close (esc)"