Skip to content
Close menu
Jahrgänge
Geschenke
Bestseller
Neuheiten
Armagnac
View all →
By age →
All producers A–Z →
Recommendations
Bestsellers
Under €50
Rarities from €150
Style
Cask strength
Elegant & smooth
Blanche
XO, VSOP & co.
Cask finishes
Producers
Bas-Armagnac
Ténarèze
Haut-Armagnac
Independent bottlers
Grape of the Art
All bottlers A–Z
Grape of the Art
Gifts & vintages
Birth year vintages
All vintages
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Gifts
20 cl gift boxes
Magnums
Books
Gift cards
Tastings
Tasting sets
Advent calendars
Online tastings
New arrivals
Cognac, rum & more
View all →
Cognac
All →
Cognac Lheraud
Jean-Luc Pasquet
Malternative Belgium
Brandies
All →
Calvados
Villa Zarri
Rum
Whisky
Pineau & Floc
All →
Pineau des Charentes
Floc de Gascogne
Armagnac knowledge
Armagnac basics
Armagnac - The spirit
Armagnac - The region
Armagnac vs. Cognac
How it's made
Wine and grape varieties
Distillation
Casks and ageing
About us
Our story
Armagnac Festival
B2B customers
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
Armagnac
Recommendations
Bestsellers
Under €50
Rarities from €150
By age
10+ years
20+ years
30+ years
40+ years
50+ years
Style
Cask strength
Elegant & smooth
Blanche
XO, VSOP & co.
Cask finishes
Producers
All producers A–Z
Bas-Armagnac
Ténarèze
Haut-Armagnac
Independent bottlers
Grape of the Art
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
RumClub
Swell de Spirits
The Bottle Shop
The Sins & The Virtues
The Spirit Traveller
The Whisky Jury
Wu Dram Clan
All bottlers A–Z
Grape of the Art
Gifts & vintages
Birth year vintages
All vintages
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Gifts
20 cl gift boxes
Magnums
Books
Gift cards
Tastings
Tasting sets
Advent calendars
Online tastings
New arrivals
Cognac, rum & more
Cognac
Cognac Lheraud
Jean-Luc Pasquet
Malternative Belgium
Brandies
Calvados
Villa Zarri
Rum
Whisky
Pineau & Floc
Pineau des Charentes
Floc de Gascogne
Armagnac knowledge
Armagnac basics
Armagnac - The spirit
Armagnac - The region
Armagnac vs. Cognac
How it's made
Wine and grape varieties
Distillation
Casks and ageing
About us
Our story
Armagnac Festival
B2B customers
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Armagnac aged 10 years and over
Filter
Close menu
All
10+ years
20+ years
30+ years
40+ years
50+ years
Filter
722 products
Sort
Sort
Vintage
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
722 products
Baron Gaston Legrand Ténarèze 1987 20cl
33,00 €
165,00 €/l
Domaine Séailles 1987 #11 70cl (04/2026)
100,00 €
142,86 €/l
Domaine de Charron 1987 #12 50cl (04/2026)
155,00 €
Domaine de Pellehaut 1987 #A219 70cl (03/2020)
118,00 €
168,57 €/l
Domaine de Poutëou 1987 #280 70cl (12/2025)
111,00 €
158,57 €/l
Hontambère RAC Pouchegu 1987 #H3 70cl (10/2022)
165,00 €
235,71 €/l
L'Encantada Renaissance Collection Domaine del Cassou 1987 #5 70cl (2023)
199,00 €
284,29 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1988 20cl (05/2025)
29,00 €
145,00 €/l
Baron Gaston Legrand Ténarèze 1988 20cl
34,00 €
170,00 €/l
Domaine de Charron 1988 #20 50cl (04/2026)
141,00 €
Domaine de Pellehaut 1988 #F6 70cl (07/2014)
115,00 €
164,29 €/l
Domaine de Poutëou 1988 #121 70cl (12/2025)
106,00 €
151,43 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1989 20cl (05/2025)
29,00 €
145,00 €/l
Baron Gaston Legrand Ténarèze 1989 20cl
32,00 €
160,00 €/l
Domaine Séailles 1989 #62 (ex #66) 70cl (10/2022)
95,00 €
135,71 €/l
Domaine de Charron 1989 #6 50cl (04/2026)
140,00 €
Domaine de Pellehaut 1989 #F3 70cl (12/2019)
125,00 €
178,57 €/l
L'Encantada Domaine Larege 1989 #31 50cl (11/2023)
113,00 €
226,00 €/l
Léberon 1989 Single Cask #25 50cl (03/2024)
152,00 €
Marquestau 1989 #159 70cl (05/2025)
113,00 €
161,43 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1990 20cl (05/2025)
29,00 €
145,00 €/l
Previous
1
…
3
4
5
6
7
…
35
Next
"Close (esc)"