Skip to content
Close menu
Jahrgänge
Geschenke
Bestseller
Neuheiten
Armagnac
View all →
By age →
All producers A–Z →
Recommendations
Bestsellers
Under €50
Rarities from €150
Style
Cask strength
Elegant & smooth
Blanche
XO, VSOP & co.
Cask finishes
Producers
Bas-Armagnac
Ténarèze
Haut-Armagnac
Independent bottlers
Grape of the Art
All bottlers A–Z
Grape of the Art
Gifts & vintages
Birth year vintages
All vintages
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Gifts
20 cl gift boxes
Magnums
Books
Gift cards
Tastings
Tasting sets
Advent calendars
Online tastings
New arrivals
Cognac, rum & more
View all →
Cognac
All →
Cognac Lheraud
Jean-Luc Pasquet
Malternative Belgium
Brandies
All →
Calvados
Villa Zarri
Rum
Whisky
Pineau & Floc
All →
Pineau des Charentes
Floc de Gascogne
Armagnac knowledge
Armagnac basics
Armagnac - The spirit
Armagnac - The region
Armagnac vs. Cognac
How it's made
Wine and grape varieties
Distillation
Casks and ageing
About us
Our story
Armagnac Festival
B2B customers
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
Armagnac
Recommendations
Bestsellers
Under €50
Rarities from €150
By age
10+ years
20+ years
30+ years
40+ years
50+ years
Style
Cask strength
Elegant & smooth
Blanche
XO, VSOP & co.
Cask finishes
Producers
All producers A–Z
Bas-Armagnac
Ténarèze
Haut-Armagnac
Independent bottlers
Grape of the Art
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
RumClub
Swell de Spirits
The Bottle Shop
The Sins & The Virtues
The Spirit Traveller
The Whisky Jury
Wu Dram Clan
All bottlers A–Z
Grape of the Art
Gifts & vintages
Birth year vintages
All vintages
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Gifts
20 cl gift boxes
Magnums
Books
Gift cards
Tastings
Tasting sets
Advent calendars
Online tastings
New arrivals
Cognac, rum & more
Cognac
Cognac Lheraud
Jean-Luc Pasquet
Malternative Belgium
Brandies
Calvados
Villa Zarri
Rum
Whisky
Pineau & Floc
Pineau des Charentes
Floc de Gascogne
Armagnac knowledge
Armagnac basics
Armagnac - The spirit
Armagnac - The region
Armagnac vs. Cognac
How it's made
Wine and grape varieties
Distillation
Casks and ageing
About us
Our story
Armagnac Festival
B2B customers
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Armagnac by age
Filter
Close menu
All
10+ years
20+ years
30+ years
40+ years
50+ years
Filter
771 products
Sort
Sort
Vintage
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
771 products
Sold Out
Maison Fontan 2000 19ans 48,7% 70cl
75,00 €
107,14 €/l
Sold Out
Marquestau 2000 #13 70cl (05/2023)
78,00 €
111,43 €/l
Sold Out
Aurian 2001 #69 70cl (08/2022)
94,00 €
134,29 €/l
Sold Out
Darroze Domaine de Martin 2001 70cl (03/2021)
83,00 €
118,57 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque 2001 #217 70cl (11/2021)
51,00 €
72,86 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 2001 #70 70cl (09/2025)
110,00 €
157,14 €/l
Sold Out
Domaine d'Esperance Folle Blanche 2001 #71 70cl (07/2022)
125,00 €
178,57 €/l
Sold Out
Domaine de Charron 2001 #75 50cl (04/2025)
89,00 €
178,00 €/l
Sold Out
Domaine de Charron 2001 #75 50cl (05/2023)
84,00 €
168,00 €/l
Sold Out
Domaine de Poutëou 2001 #120 70cl (04/2025)
68,00 €
97,14 €/l
Sold Out
Domaine de Poutëou 2001 #120 70cl (04/2026)
68,00 €
97,14 €/l
Sold Out
Grape of the Art LRV 2001 #82 70cl
195,00 €
Sold Out
L'Encantada Domaine Pouy 2001 Jamaica Finish 50cl (01/2022)
75,00 €
150,00 €/l
Sold Out
Marquestau 2001 #40 70cl (03/2024)
75,00 €
107,14 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque 2002 #206 70cl (11/2021)
49,00 €
70,00 €/l
Sold Out
Domaine d'Esperance Folle Blanche 2002 #64 70cl (07/2022)
115,00 €
164,29 €/l
Sold Out
Domaine de Baraillon 2002 70cl (01/2021)
65,00 €
92,86 €/l
Sold Out
Domaine de Baraillon 2002 Folle Blanche 70cl (09/2021)
70,00 €
100,00 €/l
Sold Out
Aurian 2003 #35 70cl (08/2022)
91,00 €
130,00 €/l
Sold Out
Dartigalongue Sélection 2003 70cl
110,00 €
157,14 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque 2003 #218 70cl (11/2021)
46,00 €
65,71 €/l
Previous
1
…
31
32
33
34
35
…
37
Next
"Close (esc)"