Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Elegant und rund
Filter
Close menu
Filter
134 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
134 products
Sold Out
Castarède 2000 50cl (07/2023)
71,00 €
142,00 €/l
Sold Out
Domaine d'Aurensan Le Carré des Fantômes 70cl (03/2024)
70,00 €
100,00 €/l
Sold Out
Castarède 1990 50cl (04/2021)
Regular price
85,00 €
Sale price
51,00 €
Save 40%
102,00 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque 2001 #217 70cl (11/2021)
51,00 €
72,86 €/l
Sold Out
Castarède 1984 50cl (07/2023)
92,00 €
184,00 €/l
Sold Out
Castarède 1985 50cl (07/2023)
89,00 €
178,00 €/l
Sold Out
Castarède 1993 50cl (07/2023)
68,00 €
97,14 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque 2000 #202 70cl (11/2021)
53,00 €
75,71 €/l
Sold Out
Castarède 1977 50cl (07/2023)
99,00 €
198,00 €/l
Sold Out
Castarède 1978 50cl (07/2023)
113,00 €
226,00 €/l
Sold Out
Castarède 1994 50cl (07/2023)
78,00 €
156,00 €/l
Sold Out
Dartigalongue 25ans 70cl
90,00 €
128,57 €/l
Sold Out
Maison Fontan 1995 70cl
65,00 €
92,86 €/l
Fontan VSOP 70cl
49,00 €
70,00 €/l
Sold Out
Domaine Le Basque XO #224 70cl (11/2021)
43,00 €
61,43 €/l
Delord Hors d'age 70cl
45,00 €
64,29 €/l
Domaine Tariquet XO 70cl
48,00 €
68,57 €/l
Sold Out
Castarède 1962 50cl (10/2022)
299,00 €
598,00 €/l
Sold Out
Castarède 1966 50cl (07/2023)
234,00 €
468,00 €/l
Sold Out
Castarède 1973 50cl (07/2023)
124,00 €
248,00 €/l
Sold Out
Castarède 1974 50cl (07/2023)
122,00 €
244,00 €/l
Previous
1
2
3
4
…
7
Next
"Close (esc)"