Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Jahrgänge 1970–1979
Filter
Close menu
Filter
98 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
98 products
Sold Out
Domaine de Danis 1975 #T3 70cl (03/2024)
205,00 €
292,86 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1975 #85 70cl (01/2026)
135,00 €
192,86 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1975 #85 70cl (06/2025)
135,00 €
192,86 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1975 #85 70cl (10/2025)
135,00 €
192,86 €/l
Sold Out
Hontambère Rare Armagnac Collection Paradise 1975 #D11 70cl
265,00 €
378,57 €/l
Sold Out
Malternative Belgium Armagnac #1 Le Gers Majeu (1976)
199,00 €
284,29 €/l
Sold Out
The Spirit Traveller No2 - Domaine Séailles 1975 / 1985
99,90 €
199,80 €/l
Sold Out
Castarède 1976 50cl (03/2023)
98,00 €
Sold Out
Darroze Domaine de la Poste 1976 70cl (03/2023)
197,00 €
281,43 €/l
Sold Out
Domaine d'Aurensan 1976 #36 50cl (03/2024)
280,00 €
5.600,00 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1976 #130 70cl (10/2025)
140,00 €
200,00 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1976 #130 Rivesaltes Cask Finish 70cl (04/2026)
140,00 €
200,00 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1976 Rivesaltes Finish #130 70cl (02/2025)
140,00 €
200,00 €/l
Sold Out
Domaine Séailles 1976 Rivesaltes Finish #130 70cl (09/2024)
140,00 €
200,00 €/l
Sold Out
Swell de Spirits Flashback #4 Domaine de Jouatmaou 1976 50cl (04/2022)
185,00 €
370,00 €/l
Sold Out
The Virtues - Marres Collection Chai Doré 1976 Bas Armagnac - Patience
265,00 €
378,57 €/l
Sold Out
The Whisky Jury Armagnac Chateau Garreau 1976 (2025)
199,00 €
284,29 €/l
Sold Out
Castarède 1977 50cl (07/2023)
99,00 €
198,00 €/l
Sold Out
Hontambère Rare Armagnac Collection Paradise 1977 #D10 70cl
250,00 €
357,14 €/l
Sold Out
Castarède 1978 (07/2023) 50cl
91,00 €
Sold Out
Castarède 1978 50cl (07/2023)
113,00 €
226,00 €/l
Previous
1
2
3
4
5
Next
"Close (esc)"