Skip to content
Close menu
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Log in
Instagram
Facebook
Cart
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Pause slideshow
Play slideshow
Grape of the Art Baron Gaston Legrand 1986
Jetzt verfügbar!
Armagnac Festival 2027
Jetzt Blind Bird Ticket sichern und beim Gewinnspiel teilnehmen!
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
Language
English
Deutsch
français
English
Search
Search
Site navigation
Log in
Search
Cart
All Armagnac
Bas Armagnac
Aurian
Baron Gaston Legrand
Castarède
Château Garreau
Darroze
Dartigalongue
Domaine de Baraillon
Domaine de Charron
Domaine d'Esperance
Domaine de Poutëou
Domaine Le Basque
Domaine Tariquet
L'Encantada
Maison Fontan
Marquestau
Armagnac Ténarèze
Baron Gaston Legrand Ténarèze
Château de Léberon
Darroze
Domaine d'Aurensan
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
Gensac
Hontambère
L'Encantada
Rounagle
Haut Armagnac
Château Arton
LaRoche-Vacquié
Independent Bottlers
Authentic Spirits
C. Dully
Grape of the Art
Grapediggaz
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Spirits from the Source
Sponge
Swell de Spirits
The Caskhound
The Sins
Ws Spirits Collection
Wu Dram Clan
Zero Nine Spirits (ZN09)
Other spirits
Calvados
Cognac
Pineau des Charentes
Rum and Rhum Agricole
Villa Zarri
Vintages
New Arrivals
Armagnac Knowledge
Armagnac Basics
Armagnac - The Spirit
Armagnac - The Region
Armagnac vs Cognac
Manufacturing
Wine and Grape Varieties
Distillation
Barrels and maturation
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
About Us
Search
"Close (esc)"
Home
/
Collections
/
Jahrgänge 1990–1999
Filter
Close menu
Filter
221 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
221 products
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1990 20cl (05/2025)
29,00 €
145,00 €/l
Baron Gaston Legrand Ténarèze 1990 20cl
33,00 €
165,00 €/l
Domaine Séailles 1990 #68 70cl (04/2026)
95,00 €
135,71 €/l
Domaine de Poutëou 1990 #47 70cl (03/2026)
96,00 €
137,14 €/l
L'Encantada Domaine Lassalle 1990 #85 Armagnac Festival 2026 50cl (04/2026)
105,00 €
210,00 €/l
L'Encantada Domaine Le Frêche 1990 #48 150cl (11/2021)
450,00 €
300,00 €/l
L'Encantada Domaine Le Frêche 1990 #48 31ans 50cl
155,00 €
310,00 €/l
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1991 20cl (05/2025)
29,00 €
145,00 €/l
Baron Gaston Legrand Ténarèze 1991 20cl
31,00 €
155,00 €/l
L'Encantada Domaine Auzoue 1991 #16 Armagnac Festival 2025 50cl (04/2025)
122,00 €
244,00 €/l
L'Encantada Domaine Larege 1991 #11 50cl (11/2023)
110,00 €
220,00 €/l
Authentic Spirits Armagnac Michel Tartas 1992 70cl
149,00 €
Baron Gaston Legrand Bas Armagnac 1992 20cl (05/2025)
29,00 €
145,00 €/l
Baron Gaston Legrand Ténarèze 1992 20cl
33,00 €
165,00 €/l
Domaine d'Esperance Baco 1992 #48 70cl (03/2022)
120,00 €
171,43 €/l
Domaine de Charron 1992 #10 50cl (04/2025)
117,00 €
234,00 €/l
Domaine de Pellehaut 1992 #CH12 70cl (11/2015)
220,00 €
314,29 €/l
LaRoche-Vacquié 1992 #58 20cl (2025)
113,00 €
565,00 €/l
LaRoche-Vacquié 1992 #58 35cl (2025)
197,00 €
562,86 €/l
LaRoche-Vacquié 1992 #58 70cl (2025)
430,00 €
614,29 €/l
Le Passeur Saint Martin 1992 #63 70cl (03/2025)
159,00 €
227,14 €/l
1
2
3
…
11
Next
"Close (esc)"