Skip to content
Pause slideshow
Play slideshow
Château Pomès-Pébérère 1986 #208
Pre-order now!
Armagnac Festival 2027
Get your Blind Bird ticket now and enter the prize draw!
icon-X
Close menu
Vintages
Gifts
Bestsellers
New
Armagnac
View all →
By age →
All producers A–Z →
Recommendations
Bestsellers
Under €50
Rarities from €150
Style
Cask strength
Elegant & smooth
Blanche
XO, VSOP & co.
Cask finishes
Producers
Bas-Armagnac
Ténarèze
Haut-Armagnac
Independent bottlers
Authentic Spirits
All bottlers A–Z
Grape of the Art
Gifts & vintages
Birth year vintages
All vintages
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Gifts
20 cl gift boxes
Magnums
Books
Gift cards
Tastings
Tasting sets
Advent calendars
Online tastings
New
Cognac, rum & more
View all →
Cognac
All →
Cognac Lheraud
Jean-Luc Pasquet
Malternative Belgium
Brandies
All →
Calvados
Villa Zarri
Rum
All →
RumClub
Rum Sponge
Rhum J.M
Wu Dram Clan
J. Bally
The Bottle Shop
Swell de Spirits
Whisky
All →
Swell de Spirits
Lasdoux
Pineau & Floc
All →
Pineau des Charentes
Floc de Gascogne
Armagnac knowledge
Armagnac basics
Armagnac - The spirit
Armagnac - The region
Armagnac vs. Cognac
How it's made
Wine and grape varieties
Distillation
Casks and ageing
About us
Our story
Armagnac Festival
B2B customers
Contact
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
account
Log in
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
B2B customers
instagram
Instagram
Facebook
Cart
icon-X
Close cart
Would you like to tell us something?
Your cart is currently empty.
Questions? Contact us!
WhatsApp
Email
B2B customers
Language
English
Deutsch
Français
English
Search
icon-search
Search
icon-hamburger
Site navigation
account
Log in
icon-search
Search
Cart
Armagnac
Recommendations
Bestsellers
Under €50
Rarities from €150
By age
10+ years
20+ years
30+ years
40+ years
50+ years
Style
Cask strength
Elegant & smooth
Blanche
XO, VSOP & co.
Cask finishes
Producers
All producers A–Z
Bas-Armagnac
Ténarèze
Haut-Armagnac
Independent bottlers
Authentic Spirits
Grape of the Art
Journal des Kirsch
Le Passeur
Malternative Belgium
Swell de Spirits
The Bottle Shop
The Sins & The Virtues
The Spirit Traveller
Wu Dram Clan
All bottlers A–Z
Grape of the Art
Gifts & vintages
Birth year vintages
All vintages
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Gifts
20 cl gift boxes
Magnums
Books
Gift cards
Tastings
Tasting sets
Advent calendars
Online tastings
New
Cognac, rum & more
Cognac
Cognac Lheraud
Jean-Luc Pasquet
Malternative Belgium
Brandies
Calvados
Villa Zarri
Rum
RumClub
Rum Sponge
Rhum J.M
Wu Dram Clan
J. Bally
The Bottle Shop
Swell de Spirits
Whisky
Swell de Spirits
Lasdoux
Pineau & Floc
Pineau des Charentes
Floc de Gascogne
Armagnac knowledge
Armagnac basics
Armagnac - The spirit
Armagnac - The region
Armagnac vs. Cognac
How it's made
Wine and grape varieties
Distillation
Casks and ageing
About us
Our story
Armagnac Festival
B2B customers
Contact
Our partners
Château de Hontambère
Domaine de Danis
Domaine de Pellehaut
Domaine Séailles
L'Encantada
Search
Search
Home
/
Collections
/
Armagnac Festival 2026
Filter
icon-X
Close menu
All the bottles we bought from 14 producers for the Armagnac Festival in May 2026.
icon-filter
Filter
130 products
Sort
Name (A–Z)
Price, low to high
Price, high to low
Newest first
L'Encantada Domaine Artigaux 1999 #10 50cl (08/2021)
100,00 €
200,00 €/l
L'Encantada Domaine de Laoué 1985 #32 50cl (11/2021)
125,00 €
250,00 €/l
L'Encantada Domaine de Laoué 1998 #31 Armagnac Festival 2026 50cl (04/2026)
95,00 €
190,00 €/l
L'Encantada Domaine Lassalle 1990 #85 Armagnac Festival 2026 50cl (04/2026)
105,00 €
210,00 €/l
L'Encantada Domaine Le Frêche 1990 #48 150cl (11/2021)
450,00 €
300,00 €/l
L'Encantada Domaine Les Bidets 1985 #7 Armagnac Festival 2026 50cl (04/2026)
150,00 €
300,00 €/l
L'Encantada Domaine Lous Mouracs 1981 #25 50cl (The Silent Domains Series)
110,00 €
220,00 €/l
Laterrade 15ans 70cl
64,00 €
91,43 €/l
Sold Out
Laterrade 25ans 70cl
79,00 €
112,86 €/l
Laterrade 50ans 70cl
180,00 €
257,14 €/l
Laterrade L'Orgueil 2016 70cl
75,00 €
107,14 €/l
Laterrade La Colère 2004 70cl
90,00 €
128,57 €/l
Laterrade La Sérénité 2024 Blanche Bio 70cl
45,00 €
64,29 €/l
Laterrade Napoleon 70cl (6ans)
38,00 €
54,29 €/l
Laterrade VS 70cl (2 et 3 ans)
34,00 €
48,57 €/l
Laterrade XO 70cl (10ans)
46,00 €
65,71 €/l
Le Passeur Castex 2004 #D317 70cl (2025)
95,00 €
135,71 €/l
Le Passeur La Poste 1972 #36 70cl (2026)
225,00 €
321,43 €/l
Le Passeur La Poste 1976 #157 70cl (2026)
195,00 €
278,57 €/l
Sold Out
Le Passeur x Authentic Spirits La Poste 1979 #262 70cl (2026)
185,00 €
264,29 €/l
Sold Out
Rounagle 20ans 70cl
79,00 €
112,86 €/l
Previous
1
…
4
5
6
7
icon-chevron
Next
icon-X
"Close (esc)"
icon-X
icon-chevron
icon-X
Armagnac Festival 2026